Champagne

Na základě vašich přání jsme rozšířili nabídku Champagne. Co nově u nás naleznete v nabídce?

Bollinger - Special Cuvée Brut

Élaboré par Bollinger – Ay, Francie Bílé šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 60 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay, 15 % Pinot Meunier vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Champagne. Toto Special Cuveé je čistým vyjádřením stylu Bollinger. Primární fermetace probíhá převážně v tancích. Aby byly zachovány charakteristické rysy, přidává se do něj 5-10 % reserve vín, která zrála po dobu 5-15 let v magnum lahvích a dotvoří tak výslednou směs. Toto víno dále zraje ve sklepeních alespoň tři roky.

Laurent-Perrier Cuvée Rosé Brut

Élaboré par Laurent-Perrier – Tours-sur-Marne, Francie Růžové šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 100 % Pinot Noir (speciální výběr z 10 rozdílných crus z nejlepších vesnic) vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Champagne. Zrání na láhvi probíhá nejméně 4 roky.

Taittinger Brut Millésimé

Élaboré par Taittinger – Reims, Francie Bílé šumivé víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 46 % Chardonnay, 39 % Pinot Noir, 15 % Pinot Meunier vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Champagne. Označení Millésimé (ročníkové) znamená, že se toto víno vyrábí pouze ve špičkových ročnících.